Битумні війни

      Комментарии к записи Битумні війни отключены

Кабмін продовжив торговельні санкції проти РФ ще на рік, а влада країни-агресора розблокувала експорт окремих нафтопродуктів в Україну … на рівні закону. 8 жовтня 2020-го року Російська Федерація зняла власну заборону на ввіз до України мастил та бітуму. Як пишуть російські ЗМІ, перша партія бітуму вже прибула у Дніпропетровську область наприкінці минулого року.  Об этом стало известно ponedelnik.com.ua из публикации  antikor.com.ua

11 грудня 2020-го року Новошахтинський нафтопереробний завод, що у Ростовській обл. РФ, потягом відправив В Україну 252 тони бітумної суміші.  Про це повідомляє російський сайт «Аргус Медіа» (ЛІНК) Цистерни нафтопродуктів, за даними ЗМІ, мали доставити на станцію Дніпро-Вантажний, що у Дніпропетровській області.

«Це самий Новошахтинський НПЗ забезпечував  нафтопродуктами самопроголошені Донецьку та Луганську народні республіки. Про це повідомляли російські медіа. Відомо, що Міністерство економічного розвитку РФ видає дозволи на експорт бітуму в Україну тільки тим компаніям, що перераховують кошти на потреби ДНР/ЛНР, тобто фінансують війну на Сході України. Нашу державу планують зробити енергозалежною від країни-агресора, а найжахливіше, що під загрозою національна безпека!», — говорить голова громадської організації «Конституційно-правовий конгрес» Павло Янцен.

Під час ремонту та будівництва нових доріг у 2020-му Україна використала більш ніж 1,1 млн тонн бітуму: з них вітчизняного виробництва 310 тис. тон, із білоруського — 540 тис. тонн. Відомо, що російські підприємці також постачали продукти нафтопереробки, але як контрабанду. Тільки за останні два роки, за даними експертів, Росія нелегально ввезла в Україну понад  200 тис. тонн бітуму. Все ж зараз тіньовий бізнес планують легалізувати.

«РФ, як один зі світових лідерів із виробництва нафтопродуктів, планує зробити Україну залежною від імпорту їх бітуму. Країна-агресор веде відкриту війну на Сході України і водночас  робить все, щоб налагодити з Україною торговельні відносини Влада РФ планує мати в своїх руках економічні та політичні важелі впливу на нашу державу .Це неприпустимо..», — наголосив експерт Павло Янцен.

Україна за рекордний час відремонтувала тисячі кілометрів автошляхів у найвіддаленіших куточках держави. І поки ініціатори проєкту тішаться шаленими успіхами, країна-агресор не спить і будує підступні плани, як посадити Україну на бітумну голку, поставити під загрозу національну безпеку та репутацію Президента.

Громадська організація “Конституційно-правовий конгрес”