Донбас «скидує» вугілля за копійки Росії

      Комментарии к записи Донбас «скидує» вугілля за копійки Росії отключены

У вересні 2017 року з Росії експортували до Європи близько 208 тис. тонн вугілля, яке було нелегально вивезене з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Це що на 18% більше ніж у серпні цього року, пише liga.net з посиланням на статистичні дані Російської залізниці (РЖД) і Федеральної митної служби (ФМС).

Об этом стало известно ponedelnik.com.ua из публикации  zaxid.net

Як зазначається, у вересні 77,8% усієї контрабанди, або 161,4 тис. тонн, припадало на чотири російські фірми: «Компанію Газ-Альянс», «Петролеум капітал» (обидві підконтрольні олігархові-втікачу Сергієві Курченку), ТД «Антрацит» і «Російська антрацит».

При цьому, як повідомив виданню один з російських вугільних трейдерів, у серпні-вересні експорт вугілля, в тому числі вивезеного з Донбасу, з портів на півдні Росії був утруднений через обмеження, наведених Російськими залізницями. «Зараз пріоритет надається потягам з матеріалами для будівництва Керченського мосту. Тому в Ростові спостерігалося значне скупчення вагонів з вугіллям і були затримки з відвантаженням на експорт», — пояснив він.

З липня кілька великих компаній, які займаються вивезенням вугілля з окупованих районів Донбасу, припинили оформляти такі поставки в російських митних органах. Тому відстежити потоки вугілля на неконтрольованої українською владою кордоні з Росією складно. Наприклад, «Компанія Газ-Альянс» і «Внешторгсервіс» (контролює шахти ДТЕК в ОРДЛО) не проходять як імпортери антрациту з окупованих територій України, як було раніше. Згідно з експортним накладним ФМС, «Компанія Газ-Альянс» у вересні поставила за кордон через АТ «РЖД Логістика» понад 82 тис. тонн вугілля-антрациту «невідомого походження».

 

Між тим, російські трейдери продовжують оформляти більшість експортних поставок контрабандного вугілля через офшорні компанії без вказівки країни призначення. Серед таких компаній — Coal trade antrahcit LLP, Gregol Limited (Великобританія, обидві контролюються братами Олександром та Сергієм Мельничуками), Сarbon&natural resources corp Limited, Altercom Limited, Yorkland Merchants limited (всі — Гонконг), Bornholm Inter LP.

 

Нагадаємо, що в березні через кордон в Росію ввезли понад 3,4 тис. піввагонів з вугіллям. Пізніше, Росія офіційно визнала вивезення і почала активно закуповувати вугілля з окупованого Донбасу. У липні 2017 року через Росію експортували до країн Європи близько 267 тис. т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Раніше також повідомлялося про те, що Росія збільшила нелегальний продаж вугілля з окупованого Донбасу. Бойовики надсилають до Росії близько 1 млн т вугілля щомісяця через окуповані території України.

 

До слова, 4 жовтня польське видання Dziennik опублікувало статтю, в якій йдеться про те, що антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі. Цю інформацію згодом підтвердив міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський.

Раніше, у серпні, журналісти liga.net дізналися, хто контролює експорт вугілля з ОРДЛО до Європи. Вивезене з території ОРДЛО вугілля постачається до Туреччини, Італії, Естонії і навіть Грузії