Максим Єфімов та Старокраматорський машинобудівний завод: запитань більше, ніж відповідей

      Комментарии к записи Максим Єфімов та Старокраматорський машинобудівний завод: запитань більше, ніж відповідей отключены

Українські міномети «Молот» в ЗСУ використовують з 2016 року. Дев’ять із них вибухнули. 13 військовослужбовців загинули, більш ніж 30 отримали важкі поранення. На думку слідства, причиною 7 із 9 вибухів «Молотів» стало їх подвійне заряджання. Військовослужбовці кажуть, справа в неякісних запобіжниках. Та нарікають на решту деталей мінометів: бійкі, підйомні механізми, стволи.

Збирав завод «Маяк», що входить до Укроборонпрому. Комплектуючі до мінометів виготовляло декілька підприємств. В якийсь момент грошей на виробництво нібито перестало вистачати і Міноборони уклало додаткові угоди з «Маяком». Ці угоди зараз розслідує військова прокуратура. За версією слідства, вони могли завдати збитків державі на близько 7 мільйонів гривень.

Одним із постачальників деталей для «Молотів» був Старокраматорський машинобудівний завод. Окрім співпраці із Міноборони України він виготовляє продукцію для російських компаній. Акціонер заводу, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Максим Єфімов пояснює, що відмовитися від співпраці з Росією наразі неможливо. Сергій Пашинський, голова Комітету з питань національної безпеки та оборони, заявив, що «не знав і не хоче знати» про співпрацю краматорського підприємства із РФ.

Це, якщо коротко. Чи були порушення під час виготовлення «Молотів», яким фірмам довірили виробництво озброєння, та хто та як проводив експертизи — в матеріалі Громадського.

По материалам:   romadske.ua