Олег Іщенко — адвокат Постного хоче зменшити заставу до 3,3 мільйонів, суд зробив перерву в «газовій справі»

      Комментарии к записи Олег Іщенко — адвокат Постного хоче зменшити заставу до 3,3 мільйонів, суд зробив перерву в «газовій справі» отключены

Солом’янський суд Києва 3 серпня заслухав клопотання захисника Валерія Постного про зміну запобіжного заходу.

Про це повідомляє «Судовий репортер».Авдокат Олег Іщенко нагадав, що все майно Постного заарештовано, а більшу частину застави внесли треті особи.

У червні 2017 Постного звільнено з-під варти під заставу у 10 млн грн. З них 5 млн грн застави вніс громадянин Юрій Череп, ще 1,5 млн грн внесла дружина Лариса і 3,3 вніс громадянин Ямковий. Адвокат Олег Іщенко просив зменшити загальну суму до 3,3 млн грн. Він посилався на практику ЄСПЛ про зменшення ризиків, які були підставою для обрання запобіжного заходу. Захисник зазначив, що після виходу із СІЗО Постний завжди з’являвся на судові засідання.

Раніше суд повернув Постному закордонний паспорт і він виїздив на лікування, зокрема в березні 2018 року в  місто Берлін. Захисник приніс медичні документи, в тому числі виписку з історії хвороби. Він доводить, що його клієнт і далі потребує лікування хребта за межами України. «У Постного в позвоночнике стоят титановые пластины. Сложно ему оказать медицинскую помощь. А неоказание помощи может привести к инвалидизации и дальнейшей потери возможности двигаться», – сказав Іщенко. Він повідомив, що у жовні 2017-го його клієнту дали 2 групу інвалідності.

Валерій Постний уже не користується інвалідним візком. Він ходив і стояв за трибуною, виступаючи в суді.

Прокурор САП Андрій Перов проти клопотання про зміну запобіжного заходу заперечував. Він нагадав про те, що мати обвинуваченого добилася в суді визнання недійсним договору дарування квартири і будинку, щоб уникнути їх конфіскації.

Суд продовжить розгляд 7 вересня.

Наступного разу суд заслухає клопотання по запобіжних заходах інших обвинувачених. Адвокат Ростислав Пукало клопотання про повернення обвинувального акту відкликав. Відтак у вересні суд планує закінчити стадію підготовчого засідання.

Як відомо, «газова справа» передана до суду ще у травні 2017 року.

У справі вісім обвинувачених, серед яких Валерій Постний, якого НАБУ вважає співзасновником і співорганізатором злочинної організації нардера Олександра Онищенка, а також колишній перший замголови правління «Укргазвидобування» Олександр Сомов, екс-заступник голови правління «Укргазвидобування» Вадим Шленчак і Олена Ченцова, яка працювала начальником управління «Укргазвидобування». Інші обвинувачені  – начальник відділу реалізації ПрАТ «Пласт» Мар’яна Гречанюк, Юрій Смаглюк, адвокат Олександр Сергієнко, Дмитро Кравченко – їм слідство відводить роль виконавців.

Як відомо, Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

Источник:   sud-report.org.ua