Олександр Терещук — хто «рулить» Київщиною з подачі Порошенка?

      Комментарии к записи Олександр Терещук — хто «рулить» Київщиною з подачі Порошенка? отключены

Він мав бути звільнений більше трьох років тому із довгою забороною займати будь-які державні посади. Натомість, його кар’єра різко пішла вгору. Настільки різко і настільки вгору, що наприкінці жовтня він очолив цілу Київську область.


 Олександр Терещук. Понад 30 років працював в правоохоронних органах. Під час Майдану керував міліцією Волинської області, звідки відправляв «Беркут» в Київ. Як тоді він сам пояснював: «У відрядження». Та замість звільнення одразу по закінченню Революції Гідності Терещук несподівано пішов на підвищення – приїхав керувати вже київськими міліціонерами.

Від люстрації МВСника врятував особисто президент Порошенко. Він просто скасував його звільнення, скориставшись винятком. Мовляв, Терещук потрібен для обороноздатності країни. Зрештою наприкінці 2015-го Терещука таки звільнили. І обороноздатність країни від того не постраждала. Але без влади він лишався недовго.

Далі екс-міліціант виринув у президентській вертикалі – обладміністраціях. Спершу стає першим заступником керманича Одеської області. І от тепер Порошенко підвищив Терещука до очільника Київської області.

Цікава деталь, на заході міліцейської кар’єри Терещука його донька Оксана Сорочинська увійшла в бізнес. Доволі специфічний – бо спеціалізується він на поставках держорганам і працює із бюджетними коштами. А коли екс-міліціант повернувся у владу – цей бізнес почав зростати. Загалом менше ніж за три роки фірма доньки нового губернатора Київщини отримала на державних тендерах 140 мільйонів гривень.


 

До приходу в бізнес Оксана Сорочинська працювала в держпідприємстві МВС «Розвиток», а її чоловік і досі – інспектор з обігу зброї в столичній Нацполіції. Три роки донька Терещука стала співвласницею компанії «Новітнє обладнання». Знайшла два мільйони гривень для внеску до статуного фонду. Звідки вони у доньки екс-очільника столичних поліцейських?

Ще тоді Терещук пояснював нам – донька ці гроші позичила спеціально аби вкласти в бізнес: «Та я знаю, що в неї там борг 300 тисяч доларів є сьогодні, вона позичила їх. Вона ще повинна віддати. Але вона працює, старається, молодець дитина».

 

З кінця 2016-го фірма, що ніколи до цього не мала подібного досвіду, починає активно тендерити. Займається поставками техніки – комп’ютерів, систем відеоспостереження тощо. Невдовзі після появи доньки Терещука серед власників компанії – їй віддає три з половиною мільйони гривень за комп’ютери Центр обслуговування підрозділів МВС. Того МВС, в якому працює чоловік Сорочинської і понад 30 років працював батько.

З призначенням Олександра Терещука на високу посаду в Одеську область, інтереси компанії різко розширили географію. В бік півдня. Ніби за помахом чарівної палички «Новітнє обладнання» отримує замовлення на створення систем відеоспостереження від порту «Южний», а також Ізмаїльського та Іллічівського морських портів. Ціна питання – десятки мільйонів гривень. Тільки з «Южним» фірма натендерила на майже 70 мільйонів.

Усі порти – в Одеській області. В якій другу за значимістю посаду займав батько Сорочинської. Терещук свою причетність очікувано заперечує: «Я знаю, що там якась міжнародна компанія проводила тендер. Мало того, керівник порту не мій підлеглий, зауважу, це не мій підлеглий. Більше того, це міжнародні торги були. Крім цього… перевірте декларацію. Зверніться до правоохоронних органів, вони дадуть вам повний коментар».

То можливо просто збіг? І «Новітнє обладнання» справді пропонує держустановам найвигідніші умови? Ось, наприклад. комплекти обладнання для відеспостереження. Їх у вересні цього року закупила Адміністрація Іллічівського порту. Найдорожчі в кожному з цих комплектів, звісно самі камери. Ось таких, від виробника Axis, «Новітнє обладнання» продало три одиниці – і обійшлися вони у понад 540 тисяч гривень за кожну. І це ще ціна без врахування ПДВ. Ось ця ж камера в звичайному інтернет магазині. З гарантією від виробника, усіма можливими типами оплати і доставки. І тут вона – на майже 60 тисяч гривень дешевша. Переплата на трьох камерах – майже 180 тисяч гривень. І це лише частина комплекту.

За місяць, в жовтні, вже морський порт «Южний» замовив у «Новітнього обладнання» систему відеоспостереження замкнутого типу. Велике замовлення на понад 60 мільйонів гривень теж складалося з багатьох елементів. Логічно, що тут знову були камери. Знову Axis і знову — значно дорожче. Ця модель обійшлася порту у понад 116 тисяч гривень за одиницю. Вона ж в інтернет-магазині, за менше ніж 78 тисяч гривень. Різниця – 38 тисяч на одиниці. А таких придбали – 18 штук.

Паралельно з експансією в Одеську область компанія доньки Терещука може похвалитися новою хвилею фантастичних успіхів в Києві.

Понад 40 мільйонів за апаратуру для моніторингу телепрограм від Нацради з питань телебачення та радіомовлення, ще понад 10 мільйонів – за обладнання для відеоспостереження та аудит систем безпеки від «Київ-Дніпровського Міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту».

Якщо припустити, що тендерним перемогам в Одеській області сприяв Терещук, то як тоді пояснити ось ці, київські? Дуже просто. У доньки Терещука в «Новітньому обладнанні» — є ж ще й партнери.

Наприклад, Євгеній Панкратов. На перший погляд, це просто 21-річний киянин, прописаний у скромному будинку неподалік київського вокзалу. Який раптом вніс у статутний капітал фірми понад 3 мільйони гривень і… поїхав вчитися за кордон.

Тож варто згадати про батька студента. Володимир Панкратов — це колишній керівник «Київ-Дніпровського МППЗТ». Тієї самої установи, яка нещодавно назамовляла фірмі Панкратова-молодшого і доньки Терещука техніки на понад 10 мільйонів гривень. При чому «Новітнє обладнання» взагалі було єдиним претендентом на отримання цих замовлень. Шансів не перемогти не було.

І у молодшого, і у старшого Панкратових останнім часом справи йдуть більш ніж чудово. Молодший минулоріч став власником позашляховика Range Rover Sport. Старший нещодавно придбав собі BMW X5.

Панкратови володіють щонайменше двома розкішними будинками в елітному Процеві під Києвом. До слова, неподалік свій маєток добудовує і Олександр Терещук.

Взагалі, дефіциту нерухомості у нового очільника Київської області немає. Окрім процівського, у Терещуків є чималий будинок в Жулянах. Таке собі – родинне гніздо. Ще один будинок – в Христинівці, на Черкащині.

Та і донька не відстає від батька.  Взяти хоча б ось цю новобудову в елітному Печерському районі. Половина усієї вежі – у власності доньки Терещука, друга половина – у її брата Івана. За документами це житловий будинок, але таблички на фасаді підказують, що це щось на кшталт офісного центру.

А ще на кілька місяців раніше дівчина купила інше офісне приміщення – на майже 400 квадратів — у новому будинку поблизу парку Феофанія. Тепер нерухомість приносить їй орендну плату, а фірма-постачальник техніки перемагає на тендерах. Але звідки взялися гроші – і на нерухомість і на компанію?

Якщо вірити сайту «Новітнього обладнання», то фактично знаходитися воно мало б ось тут. Ми звісно, пошукали її посеред руїн і будівельного сміття. Але невдало. На високі технології тут натякають хіба що уламки дискет, компакт-дисків і комп’ютерних мишок.

Юридична адреса фірми – 483-й офіс ось в цьому житловому будинку у Голосіївському районі Києва. Про нього не знають ні інші орендарі, ні консьєржі, ні навіть поштарка, що розносить листи по всім місцевим офісам. Мобільний номер, вказаний на сайті фірми відключено. Натомість вдалося додзвонитися на міський номер телефону, Ганна Кувіка, представниця «Новітнього обладнання» записала наш, питання і пообіцяла зв’язатися з нами пізніше. Традиційно – після цього зникла.

Але насправді все зрозуміло і так. Фірма, що контролюється родичами дуже впливових людей з новим керівником Київської обладміністрації на чолі задорого продає обладнання в держустанови, так чи інакше пов’язані все з цими ж впливовими людьми. При цьому існує фірма лише віртуально. Ну, певно на те вони й сучасні технології.

Ми можемо лише припустити, що президент призначив Олександра Терещука аби забезпечити собі голоси на майбутніх виборах в центральній області країни. Тому для чого Терещук потрібен Президенту – в принципі можна зрозуміти. Не зрозуміло лише для чого Терещук потрібен Київській області.

По материалам:   svidomo.org