Олексій Мушак вважає, що у депутатів замала заплатня?

      Комментарии к записи Олексій Мушак вважає, що у депутатів замала заплатня? отключены

Автором двох поправок до проекту Постанови ВРУ про висновки і пропозиції до проекту державного бюджету на 2017 рік виявився народний депутат від Блоку Порошенка Олексій Мушак. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив лідер парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

“Україна має знати своїх “героїв”: автор поправки до бюджету про підвищення вдвічі зарплат депутатам – Олексій Мушак від БПП.

Також у наступному році уряд збільшує видатки на Генпрокуратуру на 2 мільярди гривень, зарплати прокурорським піднімають удвічі. За що?! Я сьогодні подав поправку, щоб зняти 2 млрд з ГПУ і направити ці кошти на компенсацію вартості житла переселенцям і на підтримку фермерів”, – написав народний депутат.

Фото – Facebook Олега ЛяшкаФото – Facebook Олега Ляшка

Під час голосування 20 жовтня таке рішення в цілому підтримало 230 народних депутатів.

Виходячи із документу, посадовий оклад голови Верховної ради Андрія Парубія збільшиться до 30 мінімальних заробітних плат (мінімальна зарплата в Україні становить 1450 гривень – ред.) — до 43,5 тисячі гривень, заступника голови Ірини Геращенко — до 28 окладів  — до 40,6 тисячі гривень.

Заробітна плата народного депутата, згідно із проектом, становитиме 25 мінімальних заробітних плат, що  дорівнює 36, 250 гривень.

Також, згідно із документом, для оплати праці помічників-консультантів, незалежно від їх кількості, народному депутату встановлюється загальний місячний фонд у межах 16 мінімальних заробітних плат – до 23, 2 тисячі гривень.

Відповідні зміни наберуть чинності з 1 листопада 2016 року.

Сам Олексій Мушак обгрунтував своє бажання підвищити оклад народних обранців прагненням зробити систему оплати депутатської праці більш адаптованою до відкритого ринку. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

34-хрічний випускник КПІ Олексій Мушак пройшов у парламент по загальнодержавному багатомандатному округу за списками партії “Блок Порошенка”. До того, за інформацією на сайті Верховної Ради, був приватним підприємцем.

У парламенті Мушак входить до міжфракційної групи “Єврооптимісти” та очолює Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.

У переліку Єдиного державного реєстру декларацій звітності від Олексія Мушака поки немає. Родичі народного депутата з ідентичним прізвищем у реєстрі також не фігурують.

Однак, згідно з декларацією, оприлюдненою на сайті Верховної Ради, у 2014 році народний обранець отримав 1 109 609,00 гривень прибутку.

У 2015 році прибутки Олексія Мушака склали 77 607, 69 гривень.

Скріншот із сайту Руху “Чесно”
Політичний експерт Леонід Кулєш вважає, що законодавча ініціатива Олексія Мушака випереджає потреби часу.

За його словами, з юридичного погляду народні депутати вчинили доволі хитро, бо повернути цю норму з бюджету буде важко.

“Уряд буде намагатися скасувати цю постанову, але чи вийде в них це, побачимо на наступному пленарному тижні Верховної Ради. Більш доречним було б рішення, або закон про депутатський фронт та діяльність – це робота з виборцями, матеріальна допомога на ввіреній депутату території тощо.

Заробітну платню могли б залишити на старому рівні. Я особисто знаю не одного депутата, який живе завдяки цим доходам. Також у парламенті могли почекати заповнення електронних декларацій і, згідно із результатами, піднімати і скасовувати заробітну плату”, – запропонував Кулєш.

Нагадаємо, в Україні середня зарплата скоротилася на 172 гривні. Як повідомила Державна служба статистики, у серпні 2016 року вона склала 5 тисяч 202 гривні, що на 3,2% менше, ніж у липні. При цьому в липні 2016 року середня зарплата українців становила 5 тисяч 374 грн. Таким чином, за місяць зарплата скоротилася на 172 гривні.

Порівняно з серпнем 2015 року, середня зарплата зросла на 23,7%. Найвища середня заробітна плата традиційно зафіксована у працівників авіаційної галузі – в середньому 26 тисяч 457 гривень на одного працівника. На другому місці йдуть фінансисти та страхові агенти – 10 тисяч 860 гривень.

Найнижча оплата праці у працівників пошти і кур’єрів – 2 тисячі 930 гривень. По регіонах найбільша середня зарплата традиційно в Києві – 8 тисяч 586 гривень, на другому місці Донецька область – 5 тисяч 897 грн. Найнижча середня зарплата у Тернопільській та Чернівецькій областях – 3 тисячі 727 гривень та 3 тисячі 910 гривень відповідно.

По материалам:  antikor.com.ua