Тарас Висоцький — «півень» Юрія Косюка рветься до «годівниці»

      Комментарии к записи Тарас Висоцький — «півень» Юрія Косюка рветься до «годівниці» отключены

Заступником міністра одного з найресурсніших відомств — новоствореного міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства — хочуть призначити людину аграрного олігарха Косюка, власника агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”, яка допомагала йому отримувати мільярди державних дотацій.

Звати цю людину Тарас Миколайович Висоцький. Зараз він обіймає посаду першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації. До цього пан Висоцький працював генеральним директором асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», яка багато років активно та послідовно лобіювала бізнес-інтереси пана Косюка, колишнього заступника голови АП і персонального друга Петра Порошенка.

Нагадаю, що Косюк завжди займав привілейоване становище порівняно з іншими аграріями, про що свідчать безпрецедентні обсяги державних дотацій, які виділялися з бюджету для підтримання цього підприємства. Зокрема в період 2017-2018 рр. МХП отримав з державного бюджету 2,4 млрд гривень, попри те, що завжди був прибутковим і регулярно виплачував мільйонні дивіденди акціонерам. Докладніше про це — в моїх публікаціях “Куряча справедливість Гройсмана” і “Яйця в шоколаді” і в матеріалі “Допоможи мільярдеру” програми “СХЕМИ”.

Розподіл бюджетних дотацій, які отримав Косюк, здійснювався Комісією Мінагрополітики для надання державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва). Наш фігурант Тарас Висоцький був членом цієї Комісії саме в період дотування МХП, тобто брав безпосередню участь в ухваленні необгрунтованих рішень щодо виділення бюджетних коштів підприємствам, які не потребували підтримки з огляду на прибутковість.

До речі, в липні президент Зеленський доручив правоохоронним та антикорупційним органам перевірити суми отриманих агрохолдингом МХП бюджетних дотацій та виплачених акціонерам дивідендів. Очевидно, що в ході перевірки у правоохоронців мають виникнути питання до осіб, які вирішили обрушити золотий дощ на голову Косюка.

Але особисто в мене це викликає серйозні сумніви, адже дуже схоже, що Косюк домовився з Ігорем Коломойським і заручився його підтримкою в обмін на підтримку підконтрольних власнику МХП депутатів. Ідеться про Ларису Білозір, Миколу Кучера та Петра Юрчишина, які увійшли до депутатської групи “За майбутнє” у Верховній Раді, створеної підконтрольними Коломойському депутатами. Наскільки мені відомо, ця група створена під “Слугу народу” і підтримуватиме правлячу партію до тих пір, поки це буде вигідно Ігорю Валерійовичу. Схоже, посада заступника міністра для Тараса Висоцького є реверансом Коломойського у відповідь на допомогу Косюка.

І ще один важливий нюанс, який опосередковано, але яскраво свідчить про зв’язок Висоцького з Косюком. На посаду першого заступника Черкаської ОДА Висоцький був призначений 19 березня 2019 року, тобто безпосередньо перед президентськими виборами. Саме Черкащина є вотчиною Косюка. На президентських виборах Косюк підтримував Порошенка, на парламентських намагався провести до Верховної Ради трьох своїх довірених осіб — Євгена Курбета (округ 195), Ірину Ванникову (196 округ), Владислава Голуба (округ 197). Очевидно, що призначення його лобіста Тараса Висоцького на керівні посади Черкаської ОДА напередодні президентських та парламентських перегонів також не було випадковим і було спрямоване на досягнення вигідних для Косюка результатів виборів.

Отже ми бачимо, як стрімко позеленілі чиновники та олігархи активно шукають вільні ніші в новій номенклатурній матриці. Я не проти здорової спадкоємності, дуже добре, коли порядні, не заплямовані участю в корупційних схемах або бюджетному дерибані, люди працюють, не залежачи від політичної кон’юнктури. Але напрочуд часто чомусь усе виходить навпаки — нормальні йдуть, а “схемщики” отримують підвищення, і нове порочне коло починає свій рух.

по материалам:  skelet-info.org