«Укроборонпром» втратить завод, в який інвестувала більше мільйона?

      Комментарии к записи «Укроборонпром» втратить завод, в який інвестувала більше мільйона? отключены

«Згідно з наказом Концерну від 18 червня 2018 року №193 ДП «Електричні системи» віднесено до підприємств, що підлягатимуть приватизації, реорганізації, реструктуризації. Тобто, приватизація підприємства – планується», —  повідомляє проект «Марлін» з посиланням на листування з державним концерном «Укроборонпром».І додають, що наразі триває процедура підготовки документів щодо цього підприємства для передачі до Фонду держмайна. Тому подальша доля приватизації залежатиме від рішень Фонду.

ДП «Електричні системи» розташоване у м. Вінниця на потужностях 45 експериментального механічного заводу.  На сьогодні основний вид діяльності — це виробництво електронного устаткування для автомобільного транспорту.

В «Укроборонпромі» наголошують, що минулого року підприємство підписало договір з дочірньою компанією «Aptiv» британської корпорації «Delfi» про спільну роботу та залучення інвестицій.

У раніше оприлюдненому аудиторському звіті щодо діяльності «Укроборонпрому» наводиться детальна історія створення «Електричних систем».

Спершу нове підприємство мало назву «Центр обліку інформації». Його створили для аерокосмічного зондування землі у 2015 році відповідно до  Указу президента №673/2015, яким введено в дію рішення РНБО «Про забезпечення видовою інформацією державних органів».

В кінці грудня 2015 року на той час голова наглядової ради Концерну Сергій Пашинський звернувся листом до уряду, щоб сформували статутний капітал на рівні 300 млн гривень. Однак, в Кабінеті міністрів Арсенія Яценюка не впоралися із завданням.

Вже в квітні 2016 року Роман Романов, екс-керівник Концерну, видав наказ в якому змінив назву ДП «Центр обліку інформації» на ДП «Електричні системи» та затвердив новий статут.

Так, підприємство, яке мало здійснювати аерокосмічне зондування землі згодом змінило назву на ДП «Електричні системи» та вид діяльності — на виробництво електронного устаткування.

Для створення цього підприємства у липні минулого року з балансу 45 експериментального механічного заводу передали у власність ДП «Електричні системи» будівлю у Вінниці загальною площею майже 16 тисяч м², що знаходиться на земельній ділянці площею понад 21 га. До статуту нового підприємства Концерн вніс 5 млн гривень.

Також аудитори зазначили, що у 2017 році Концерном прийнято рішення  розмістити виробництво продукції для іноземного інвестора — компанії «Delfi» на новоствореному підприємстві.

Співпраця здійснюється  на умовах договору про переробку давальницької сировини з посиланням на вимогу компанії «Delfi» про створення окремого державного підприємства для розміщення виробництва в Україні.

Посадові особи Концерну повідомили аудиторам, що у 2017 році залучено від інвестора 1,3 млн євро, у 2018 році планується залучити 1,8 млн євро, а вартість ввезеного іноземного обладнання 2 млн євро.

Аудитори підкреслили, що станом на кінець 2017 року підприємство не було у складі Концерну, тому вони попередили про ризик виведення вказаного підприємства у приватну власність.

На додаткове запитання проекту «Марлін» чи є сьогодні «Електричні системи» учасником Концерну «Укроборонпром», було повідомлено, що для офіційного включення підприємства отримано згоду Наглядової ради Концерну та підготовлено пакет документів для прийняття рішення Кабінетом міністрів.

Прес-служба Концерну повідомила, що в липні цього року виповнився рік співпраці з «Delfi».

«За цей час створено 1200 робочих місць, сплачено податків до бюджету понад 36 млн гривень, здійснюється поточний ремонт та реконструкція приміщень загальною площею понад 16 тис. кв. м, готуються до запуску нові лінії виробництва. Виготовлено понад 1.42 млн джгутів на суму 248 млн грн. У поточному році орієнтовний товарообіг підприємства складе 279,9 млн грн, очікуваний прибуток — 29 млн грн», — навели фінансові деталі у прес-службі.

Натомість на прохання оприлюднити перелік всіх підприємств, які «Укроборонпром» готує до продажу, в Концерні зазначили, що це не публічна інформація.

Нагадаємо, державний аудит «Укроборонпрому» встановив, що майже половина підприємств Концерну – неефективні.

По материалам:   ipress.ua