Виктор Зеленский — клоун на службе у п…асов

      Комментарии к записи Виктор Зеленский — клоун на службе у п…асов отключены

У грудні 2017 року маловідома «Партія рішучих змін» провела ребрендинг, змінивши назву на «Слуга народу» – саме під український комедійний фільм «Слуга народу», продюсуванням якого займається «Студія Квартал 95». Офіційним головою партії є Іван Баканов, керівник ТОВ «Квартал 95». Те, що цей політпроект розрахований на розкрутку шоумена Володимира Зеленського, в експертних колах заговорили відразу. Своє ставлення до політпроекту Зеленський підтвердив публічно. Щоправда, за його словами, рішення створити партію було ухвалено через юридичні формальності.«Влітку [2017 року] якісь пройдисвіти вирішили зареєструвати партію під назвою «Слуга народу». Я цих людей не знаю, тому відкрито кажу – «пройдисвіти». Виявляється, придумати і зареєструвати бренд – цього недостатньо, його можуть використовувати інші. Тому ми і розпочали цю історію з реєстрацією партії. Довго робили, з запитаннями, проблемами, але зробили», — розповів Зеленський в одному з інтерв’ю.

Фото: chesno.org

Втім, досить скоро в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Зеленський неофіційно заявив про свої наміри взяти участь у передвиборчій гонці. Стали з’являтися соціологічні опитування, що демонструють досить високі рейтинги коміка і його партії. Відкрито про своє рішення балотуватися в президенти комік поки не повідомляв. Але і прямо спростувати чутки не поспішав: в одному зі своїх відео він навіть заявив про те, що сам буде вирішувати, у чому йому брати участь».

Передвиборна кампанія без політтехнологів

Підготовку Зеленського до виборів «Апострофу» підтвердили одразу кілька джерел.

«У його команді вже почали розробляти концепцію кампанії. Влітку вони навіть консультувалися з українськими політологами з цього питання. Але концепт вони робили самостійно. Це сильна творча команда, вони – молодці», — розповідає співрозмовник «Апострофа», наближений до процесу.

Попри роботу над комедійними проектами, у Зеленського прекрасно розуміють, як він повинен поводитися, що говорити і які інструменти використовувати в кампанії.

Фото: kvartal95.com

Імідж принципової людини у нього є: заробляючи чималі гроші в Росії, шоумен не побоявся припинити будь-які стосунки з російським ринком з початком військових дій на Донбасі. Також Зеленський почав допомагати українським бійцям на фронті. При цьому він, правда, критикував владу, негативно відгукуючись про заборону фільмів, у тому числі серіалу «Свати» виробництва «Кварталу 95», і заборону на в’їзд російським артистам. Пізніше він уточнив, що не пускати в Україну варто тих, хто пов’язав себе з політикою. Але спочатку Зеленського зрозуміли інакше. Цим він навіть зміг завоювати певну симпатію серед виборців умовного південно-сходу країни.

Багато українців вважають його «своїм»: хлопець, який з екранів телевізорів веселить глядачів жартами над політиками. Після чого він з’являється вже в новому амплуа – справедливий, чесний і мудрий президент у «Слузі народу», про якого в Україні мріють вже 27 років.

Цей образ в команді шоумена мають намір використовувати і в президентській кампанії. «Образ Зеленського з вигаданим героєм фільму буде перегукуватися. Але головне, що йому це близько», — підтверджує джерело. З якими меседжами Зеленський піде на вибори, він відмовився розповісти.

«Амбіції Зеленського, як і [співака Святослава] Вакарчука, не можна назвати політичними. Вони, скоріше, громадянські, амбіції роздратованих громадян. Чи перетвориться ця громадянська амбіція на політичну, вже питання. У будь-якому разі для Зеленського це новий виклик. Йому дійсно неприємно те, що відбувається в країні», — прокоментував «Апострофу» політолог Микита Потураєв.

За прогнозами джерела, Зеленський стане серйозним конкурентом не тільки лідерам президентського рейтингу – Петру Порошенку, Юлії Тимошенко і Анатолію Гриценку, але і єдиному кандидату від «Опозиційного блоку». «У виборців, які ще не вирішили, голосувати за ОБ чи ні, з’явиться альтернативний кандидат», — зазначає співрозмовник.

Побоюватися цього Опоблок може лише тоді, коли в «Кварталі 95» буде ухвалене остаточне рішення про висунення Зеленського. Як відомо «Апострофу», його ще немає через проблеми з фінансуванням.

«Станом на серпень грошей на кампанію ще не було. Ігор Коломойський, про якого всі говорять як про спонсора, ще не включився в підтримку Зеленського. Поки він підтримує Юлію Тимошенко», — розповіло джерело, наближене до партії УКРОП, до якої має відношення Коломойський. Він не виключає, що Зеленський може зацікавити олігарха як технічний кандидат Тимошенко.

Співрозмовник, наближений до коміка, уточнює: якщо не знайдуться спонсори з великого бізнесу, Зеленський не наважиться йти на вибори. Але якщо сюди включиться Коломойський, це стане сигналом для багатьох інших. «Хоча Ігор Валерійович – не з тих, хто захоче з кимось ділити свого кандидата і співпрацювати на рівноправних акціонерних умовах. Це мінус його бізнес-моделі поведінки», — додає джерело.

Втім, є й інша думка. «У нього вистачить грошей і на Тимошенко, і на Зеленського. І один одному на виборах вони заважати не будуть», — повідомив на правах анонімності один з нардепів, що стежить за ситуацією.

У ще одному проекті Коломойського – партії УКРОП – неохоче говорять про Зеленського. «Про діяльність Зеленського, особливо в якості політичного діяча, мені нічого невідомо. І я щасливий, що нічого не знаю. Крім того, я впевнений, що мої колеги з УКРОПу також про це нічого не знають», — прокоментував Дмитро Сіманський, експерт з виборчих процесів, член політичної ради партії.

«Якщо людина дійшла до того стану, що готова більшу частину свого життя присвятити служінню іншим людям, то нехай йде [вибори]», — додав він.

Фото: kvartal95.com

Небажання «союзників» говорити про Зеленського може пояснюватися тим, що якраз зараз в УКРОПі проходять праймеріз кандидата в президенти. Швидше за все, на них переможе нардеп, співвласник гірськолижного курорту «Буковель» Олександр Шевченко. І в такому разі для багатьох його однопартійців буде цікавим працювати на виборах саме з ним.

На шляху до парламенту

Участь Зеленського на президентських виборах – не межа його мрій. Головна мета – парламентські вибори. До речі, технологія – участь у президентській кампанії як трамплін для потрапляння у Верховну Раду – вельми популярна серед наших політиків. Адже чим успішніше пройде кампанія на президентських виборах, тим більше шансів у кандидата пройти зі своєю партією на парламентських.

Такі плани, очевидно, можуть бути й у Зеленського. Навіть незважаючи на те, що його партія поки не розвивається і не набирає людей. Як стверджує співрозмовник з оточення коміка, все впирається у фінансування. Як тільки буде вирішено це питання, партія одразу почне свою діяльність.

Чи побачимо ми там представників з УКРОПу? Є сумніви. Люди з цієї політсили можуть відлякати потенційних виборців «Слуги народу». Якщо перша партія орієнтується у своїй стратегії на військових та волонтерів, то друга буде намертво пов’язана з протестним електоратом. Інша справа, що партійні осередки «укропівців» на місцях у низці випадків цілком можуть попрацювати на Зеленського.

«Зеленський орієнтований на виборців, яких зовсім не влаштовує ситуація в країні. Частина з них навіть може проголосувати за нього «по приколу», — говорить «Апострофу» політолог Петро Олещук.

Фото: kvartal95.com

Він вважає, що головне завдання Зеленського – привести цих людей на виборчі дільниці. І перед другим туром виборів дати їм свого роду вказівку, за кого голосувати. «Якщо Зеленський підтримає Тимошенко, ці люди проголосують за неї», — вважає Олещук.

Джерела «Апострофа» в УКРОПі розповіли, що про своє висунення Зеленський може повідомити в грудні.

«Апостроф» також зв’язався з шоуменом, однак той відмовився коментувати своє можливе балотування в президенти, пославшись на зайнятість.

У будь-якому разі в Зеленського є непогані позиції, які можуть посилитися після виходу нового сезону серіалу «Слуга народу». Також розглядається можливість запуску на телеканалі «1+1» ще одного проекту під шоумена, в якому той зможе себе проявити в політичній канві. Тим більше що, згідно з останніми соціологічними даними, рейтинг його підтримки коливається в межах 5-6%. Для людини не з політичного середовища це високий рівень довіри серед електорату. Для порівняння, підтримка виборців чинного президента Петра Порошенка наразі не дотягує до восьми пунктів.

Источник:   https://apostrophe.ua