Владислав Бельбас арештований за підозрою у корупційних схемах у «Спецтехноекспорті»

      Комментарии к записи Владислав Бельбас арештований за підозрою у корупційних схемах у «Спецтехноекспорті» отключены
Бельбас може вийти під заставу в розмірі семи мільйонів гривень.

Солом’янський районний суд Києва 6 березня обрав запобіжний захід у вигляді арешту із альтернативою застави директору державного підприємства «Спецтехноекспорт», яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром», Владиславу Бельбасу, якого підозрюють у розтраті 2,225 млн дол. США. Про це повідомила прес-секретар  суду Яна Квітченко.

«Бельбас Владислав Володимирович – йому обрали запобіжний захід тримання під вартою і альтернативу визначили заставу в розмірі 7 мільйонів гривень», – заявила Квітченко.

Вона додала, що судакож поклав на Бельбаса обов’язки, передбачені ст. 194 КПК (серед цих обов’язків – повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання чи роботи, здати на зберігання закордонні паспорти, не відлучатися із населеного пункту, в якому особа зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду – Ред.).

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов’язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

26 лютого близько 200 активістів «Національного корпусу» приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського — сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну «Укроборонпром», протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.

27 лютого генеральний директор ДК «Укроборонпром» Павло Букін відсторонив від посад директора державного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова» Олексія Бабіча і директора ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Сергія Філоненка відсторонили від посад. 4 березня детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали трьох колишніх посадовців, чинного і колишнього директорів держпідприємства ДГЗП «Спецтехноекспорт», яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром», за підозрою в розтраті 2,225 млн дол. США.

4 березня журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили нову частину розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері, у якому йдеться про те, що директор державного концерну «Укроборонпром» Павло Букін і вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський причетні до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом. Своєю чергою, Букін заперечив причетність до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом та запевнив, що деталі не закуповувалися по завищеній ціні. Натомість 5 березня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження щодо інформації, викладеної в новому журналістському розслідування про факти корупції в державному концерні «Укроборонпром».

По материалам:  tyzhden.ua