Володимир Бондарь та брудні «пісчані» схеми

      Комментарии к записи Володимир Бондарь та брудні «пісчані» схеми отключены

Підприємство записав на родичів, а дозволи на видобуток піску оформили на сторонніх людей. Так часто будують свій бізнес депутати та топ-чиновники. Не стали винятком і обранці волинської громади. Підприємство сім’ї екс-заступника голови Держлісагентства України, чинного депутата Волиньради Володимира Бондаря розширює горизонти надрокористування. Раніше «Сила правди» писала про те, як зареєстроване на дружину і доньку держслужбовця ТОВ «Рентленд Груп» готується видобувати пісок у Туропинському родовищі на Турійщині. Цього разу в полі зору – Маневицький район. Родовище Новоукраїнське. Площа — майже 100 гектарів.

Про це йдеться у повідомленні про плановану діяльність, розміщеному в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.

ТОВ «Рентленд Груп» з’явилося на світ у грудні 2018-го і за ці 8 місяців вже вдруге заявило про наміри промислової розробки піщаних родовищ. Кінцевими бенефіціарами підприємства є родичі Володимира Бондаря: донька Ольга Погребенник і дружина Світлана Бондар. А от спецдозвіл на дослідження покладів на цій території у Державній службі геології та надр України торік видали мешканці Любомля Мороз Валентині Вікторівні.

Неймовірне співпадіння, але пані Валентина зареєстрована підприємцем того ж місяця і року, як інша дослідниця надр на користь ТОВ «Рентленд Груп», її землячка Шум Любов Володимирівна.

yyy

Скріншоти анкет підприємців з аналітичної бази YouControl
Скріншоти анкет підприємців з аналітичної бази YouControl

Спецдозволи на геологічне вивчення запасів піску в Держгеонадрах Любов Шум та Валентина Мороз отримали в один день — 5 липня 2018-го року. Без аукціону, одним наказом.

ajnrfgtxfnrf

Нагадаємо, журналісти 24 каналу дослідили, що Любов Шум, на яку оформлений спецдозвіл на користування надрами на Турійщині, – пенсіонерка і навіть не відає про масштаби власного бізнесу. Окрім того, за одним із зазначених в документах пані Любові номером телефону слухавку підняв колега Володимира Бондаря по Волинській обласній раді депутат Сергій Котюк. Він назвав це помилкою і навіть пообіцяв розібратися, як його номер телефону потрапив у чужі документи.

Журналісти «Сили правди» навідалися у Любомль до Валентини Мороз. Однак зустрітися з дослідницею надр не пощастило. Телефоном пані Валентина повідомила, що перебуває за кордоном. Сусіди кажуть, що жінка заробляє на життя тим, що їздить до Польщі «на підсадку», а також пече торти на замовлення. Разом з тим за спецдозвіл на дослідження надр у Маневицькому районі вона заплатила 91 523 гривні, а за геологічну інформацію — 139 395 гривень. Про це йдеться на сайті «Геоінформ України». А тепер ТОВ «Рентленд Груп» офіційно заявило про наміри промислової розробки ділянок досліджуваних пані Валентиною. На все готове, так би мовити.

Цікава деталь, у супровідних до спецдозволу документах, угоді між Держгеонадрами та Валентиною Мороз, зазначено номер телефону сторонньої особи. Цей же номер бачимо в реквізитах ще одного дослідника надр на Волині Форманюка Дмитра Богдановича. Людина з повним співпадінням прізвища, імені та по-батькові була колегою Володимира Бондаря у лісовій галузі — помічником лісничого Державного  підприємства «Цуманське лісове господарство». Дмитру Форманюку Держгеонадра видали спецдозвіл на дослідження покладів піску у Старовижівському районі.

lubomllutsk

Використавши популярний мобільний додаток, вдалося з’ясувати, що цього абонента колеги і клієнти записують в контакти не як Валентину Мороз чи Дмитра Форманюка, а просто «Пісок» або ж «Володя Діла».

володя діла

У мережі «Володя Діла» ще у 2016-ому році розмістив оголошення про продаж піску від власників кар’єрів. Серед них і ті, які належать згаданому вище волинському депутату-радикалу Сергієві Котюку.

ghjlf;

Залишається лише здогадуватись навіщо на кожній ланці цього бізнесового ланцюжка залучаються підставні особи та посередники.

Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

по материалам:  sylapravdy.com