Єгор Єсін хотів «впасти на больнічку»?

      Комментарии к записи Єгор Єсін хотів «впасти на больнічку»? отключены

Адвокати 44-річного уродженця міста Раменське Московської області Єгора Єсіна, відомого у певних колах в якості кримінального авторитета та близького соратника так званого «злодія в законі» Олега Шишканова («Шишкана»), домагалися переведення їх клієнта з Одеського слідчого ізолятора до лікарні. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстра.

Згідно із ними, юристи Єсіна, який на початку листопада 2019 року з паспортом на особу громадянина Молдови Дениса Єпурі прибув до аеропорта Одеси авіасполученням з Турції та підозрюється у підробці документів (ч.4 ст.358 КК України) і пропозиції хабаря прикордонникам (ч.3 ст.369 КК України) у розмірі 3,5 тис. дол. за безперешкодний пропуск на територію України, звернулися до суду з клопотанням щодо призначення для Єгора Георгійовича стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Підставами для цього адвокат Олег Орловський заявив два аргумента.

По-перше, в захисника виникли певні сумніви у психічному стані Єсіна, які начебто були виявлені Орловським під час конфіденційного спілкування з правою рукою «Шишкана».

По-друге, адвокати Єсіна посилалися на Акт стаціонарної судово-психіатричної експертизи московського наукового центру соціальної та судової психіатрії ім. В.П. Сербського від 24 травня 2001 року. У ньому зазначено наявність у Єсіна хронічного психічного розладу у формі шизофренії.

Зауважимо, що майже двадцять років тому експертиза російських ескулапів проводилася в межах іншої кримінальної справи за обвинуваченнями щодо Єсіна. У її висновках вказано: кримінальний авторитет є неосудним, бо «не може усвідомлювати фактичний характер і суспільну небезпеку своїх дій та керувати ними у зв’язку з наявністю у нього депресивних розладів, божевільних ідей, порушень критичних здібностей».

На підставі цього Єгору Георгійовичу було поставлено діагноз «шизофренія». Ухвалою Раменського міського суду Московської області РФ від 6 вересня 2001 року поплічника роійського «злодія в законі» на прізвисько «Шишкан» було звільнено від кримінальної відповідальності, як особу, «до якої застосовані примусові заходи медичного характеру, з направленням на примусове лікування в психіатричний стаціонар загального типу».

Як випливає з матеріалів судового реєстра, під час розгляду відповідного клопотання адвокатів Єсіна у них виникла суперечка з прокурором і навіть суддею. Зокрема, всі сторони визнавали наявність обгрунтованих підстав для проведення експертного дослідження Єгора Георгійовича на стан його психічного здоров’я. А от щодо формата його здійснення — в умовах поточного утримання росіянина в СІЗО чи шляхом переведення його до лікарні, встало питання руба.

Зокрема, прокурор Одеської місцевої прокуратури №2 Роман Поляков зазначив: правових підстав для призначення і проведення саме стаціонарної судово-психіатричної експертизи Єсіна не має. Разом із тим, він погодився на існування підстав для проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи підозрюваного.

У свою чергу, адвокати Єсіна акцентували: для встановлення поточного психічного стану Єгора Георгійовича вони наполягають виключно на проведенні щодо нього стаціонарної судово-психіатричної експертизи, що передбачає переведення поплічника російського «короля злочинного світу» Шишканова до лікарні.

Заслухавши позиції сторін, суддя Малиновського районного суду Одеси Олександр Гарський встановив: призначенню стаціонарного дослідження щодо «побратима» російського «злодія в законі» має передувати отримання висновків амбулаторної експертизи, яка має відповісти на питання наявності чи відсутності психічних розладів та усвідомлення своїх дій Єсіна.

Тож оскільки адвокати Єгора Георгійовича «не проявили гнучкості» та наполягали виключно на переведенні їх клієнта до стаціонару лікарні, не бажаючи навіть часткового задоволення власного клопотання, служитель Феміди постановив відмовити у призначенні стаціонарної судово-психіатричної експертизи Єсіна.

Згідно з повідомленнями портала «Судова влада», що юристи уродженця Раменського не погодилися із таким рішенням та оскаржили його в апеляційній інстанції. Раніше, як повідомляв Dетектив-Info захисники російського представника злочинного світу аналогічним чином намагалися (але невдало) зупинити погоджений на Різницькій процес видачі Єсіна на Батьківщину, де його обвинувачують у причетності до вбивства учасниками злочинної організації «Шишкана» в 2012 році депутата Раменського району Підмосков’я Тетяни Сидорової та трьох її родичів (ч.1 ст.210, п.п. «а», «ж» ч.2 ст.105 КК Російської Федерації).

Восени минулого року у цій справі відбулися зрушення — було віднайдено рештки тіл жертв, заарештовано кілька осіб із оточення Шишканова, а Єсіна — оголошено в розшук Інтерпола. Згідно одній з версій, саме через це Єгор Георгійович намагався «сховатися» на українській землі, але був викритий правоохоронцями. Аби уникнути екстрадиції до РФ він додатково домагався надання йому статусу біженця або особи, що потребує додаткового захисту в Україні.